اهرم رنج و لذت

همه ما انسان ها در زندگی هر کاری را که انجام می دهیم دو هدف را دنبال می کنیم . اول اینکه ممکن است انجام آن کار یا نتیجه آن کار برای ما لذتبخش باشد یا دوم اینکه با انجام آن کار یا به دست آوردن نتیجهِ آن، از یک رنج رها می شویم.

مثلا یک دانش آموزی که دارد روزی 14-15 ساعت درس می خواند به این امید است که بتواند با قبول شدن در یک رشته خوب در آینده شغل و موقعیت خوبی بدست بیاورد تا هم آدم تاثیر گذار و مهمی بشود و هم از نظر مالی در رفاه باشد پس این دانش آموز چون می داند که نتیجه این روزی 14-15 ساعت درس خواندن لذتِ رفاه و امنیت مالی و لذت مهم بودن را برایش به همراه دارد براحتی کار سخت روزی 14-15 ساعت درس خواندن را انجام می دهد بعلاوه اگر اینجوری درس نخواند ممکن است در آینده به آن چیزی که میخواهد نرسد و ممکن است از لحاظ مالی هم دچار رنج و مضیقه مالی بشود.

دوستان در مورد اهمیت آموزش دیدن هم همین است. من و شما به عنوان پدر یا مادر باید به این نتیجه برسیم که اگر اصول صحیح رفتار و ارتباط با بچه هایمان را بدانیم و اصول صحیح اینکه چه کاری انجام دهیم که آن ها در زندگیشان هدفمند باشند ،خودشان را باور داشته باشند را بدانیم لذت داشتن فرزندان موفق را تجربه می کنیم ولی اگر کاری نکنیم ممکن است آن بچه ای که روزی بزرگترین عشق و آرزوی ما بوده حالا تبدیل شود به منبع استرس و رنج و عذاب ما.

پس اینطوری خیلی راحتتر می توانیم خودمان را وادار کنیم که در زندگیمان، اولین ،مهمترین و بزرگترین اولویتمان را بگذاریم برای فرزندانمان و آینده آن ها.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه فرزند برتر می باشد.