اصل و اساس ارتباط منفعت حاصل از آن است

دوستان هر ارتباطی قطعا برای پایداریش باید یک سود مشخص برای طرفین داشته باشد. بعضی ها در مقابل این حرف حالت تدافعی می گیرند و می گویند اگر اینطوری است پس منفعت ارتباط زن و شوهر چیست ؟دوستان منظور از منفعت فقط نفع مالی نیست، همینکه زن و شوهر در کنار هم حس خوب را تجربه کنند منفعت است ،همین که از نظر عاطفی ارضاء می شوند این منفعت است چه بسا زن و شوهرهایی که از بودن کنار هم حس خوبی ندارند و جدا می شوند.

دوستان شک نکنید که اگر می خواهید یک رابطه موفق و مؤثر با فرزندتان برقرار کنید اون رابطه باید یک نفع مشخصی برایشان داشته باشد نفعی که او به شما می دهد احساس خوب داشتن است حس خوب پدر یا مادر بودن است و …نفع شما برای او هم می تواند امنیت باشد ،می تواند این باشد که شما یک پشتوانه محکم برایش هستید یا اینکه یک فرد قابل اعتماد که می تواند حرف هایش را به شما بزند پس سعی کنید هر چه بیشتر به بچه هایتان نفع برسانید اینطوری رابطه تان قوی تر و مقاومتر است.

پس سود و منفعت هر ارتباطی باید مشخص باشد .دوستان ما هیچوقت نباید بخواهیم که دیگران یا حتی فرزندانمان از روی دلسوزی ،حمایت و احترام وارد ارتباط با ما بشوند و ارتباط با ما سود مشخصی برایشان نداشته باشد اینطوری کم کم در بلند مدت حس خوب آن از بین می رود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مجموعه فرزند برتر می باشد.